пʼятниця, 7 лютого 2025 р.

Організація харчування 2025-2027р

 Програма організації харчування дітей в ЗДО на 2025-2027 рр.

 https://drive.google.com/drive/folders/14ZHYPkgXNuHPAVUrfXoPgeTcMgfIFgbK?hl=ru

План асигнування на 2025 рік

 https://drive.google.com/drive/u/2/folders/14ZHYPkgXNuHPAVUrfXoPgeTcMgfIFgbK 

Бджілки

              Відкрите заняття на тему "Стрітення" 
вихователь Поліщук І.І.





Новорічне свято 2024 























Консультації для батьків

 


Консультація для батьків

«Знайомство з екологічними якостями за допомогою гри»

   У дошкільному віці засвоєння основ екологічних знань найбільш перспективно, тому що саме в цьому віці дитина сприймає природу дуже емоційно, звертає увагу на такі особливості, які доросла людина і не помітить. Дитина здатна здивуватися тому, що його оточує, задає масу питань про рослини, тварин. Він сприймає тварин, як рівних, співчуває їм, співпереживає разом з ним. І найсприятливіший час для накопичення уявлень про навколишній світ, про природу - це ранній вік дошкільнят. У дітей цього віку розвивається інтерес до природи. Цей інтерес треба підтримувати і розвивати. Спостерігаючи за навколишнім середовищем треба збагачувати уявлення про рослини, об'єктах живої та неживої природи. Дітей важливо включати в посильну діяльність в природі, встановлювати перші взаємодії дітей зі світом природи. Основним засобом екологічного виховання малюків 2-3 років є дидактичні ігри з іграшками, що зображують тварин, з картинками. такі ігри допомагають уточнити і спростити отримані уявлення про об'єкти природи. Активізувати пізнавальну і мовну діяльність, стимулювати різноманітні переживання, доброзичливість, здивування, радість і т. Д. Використовуючи іграшки - створювати ігрові ситуації, які допомагають усвідомити, що відбувається. Граючи, діти пізнають властивості піску, води, снігу, глини, проявляють творчі якості. Розвивають дрібну моторику. Граючи з піском, водою - малюки пересипають пісок з долоньки в долоньку, з совочка в формочку, закопують і відкопують в нього різні предмети, будують гірки, доріжки і т. д, проводять експерименти: ллють, проціджують через сито, переливають через лійку. Дізнаються, з якого піску можна ліпити, а з якого немає. Грайте з дітьми в такі ігри як: «Забавні долоньки» - зробити відбитки долоньок, домалювати пальчиком; «Мокрі відбитки» - залишити сліди на мокрій піщаній доріжці; «Зроби різні фігурки». При іграх з водою використовуйте такі як: «З пустого в порожнє» - діти переливають воду з однієї посудини в іншу; «Різнокольорові вази» - пофарбуйте воду в різні кольори харчовим барвником; «Царство кольорових крижинок» - кольорову воду налити в формочки і заморозити. Закріплюючи знання про фруктах, овочах і рослинах, можна використовувати ігри: «Чудовий мішечок», «Дізнайся на смак», «Знайди листочок, який покажу» - знайомити з колірною гамою осіннього листя, порівняння листя за величиною з дітьми. У ці та інші ігри, грайте з дітьми, як можна частіше. Ігри доставляють дітям багато радості, дозволяють їм пофантазувати, проявити ініціативу

Консультація для батьків

 «Трохи про екологію»

«Встав вранці, вмився, привів себе в порядок - і відразу ж приведи в порядок свою планету ».

А. де Сент-Екзюпері «Маленький принц»

   Перш, ніж розповісти про екологію, поговоримо про природу.  Природа - це сонце, зірки, повітря, вода. Це дерева, птахи, звірі, метелики.  І людина - це теж частина природи. Але природа - це не безладний набір живих і неживих предметів і явищ. Природа - це єдиний будинок, в якому все потрібні один одному: від величезного Сонця до найменшої мошки.  А екологія - це наука про закони життя природи.

   У перекладі з грецької мови це слово означає «Екос» - будинок, «логос» - наука. Тобто екологія - наука про будинок. Але людина не може жити, не використовуючи багатств природи. І саме ЕКОЛОГІЯ вчить, як можна використовувати природу, не завдаючи їй шкоди.

   Практика показує, що необхідно істотно підняти рівень екологічного виховання не тільки у дітей, але і у батьків, оскільки саме сім'я дає перший досвід взаємодії з природою, показує приклад ставлення до об'єктів рослинного і тваринного світу. Так, у співпраці з батьками, залучаючи дитину до світу природи за допомогою спостереження, ми розвиваємо різні сторони його особистості. Пробуджуємо інтерес і бажання пізнавати природне оточення, викликаємо у дитини співчуття до «важкої» самостійного життя тварин, бажання їм допомогти, показуємо унікальність життя в будь-який, навіть самої вигадливої ​​форми, необхідність її зберігати, шанобливо і дбайливо з нею обходитися.

Лісовий етикет дітям і не тільки ...

1. Не вривався в ліс з криком: в цьому будинку багато діток - пташенят, звірят; Не лякай їх.

2. Не чіпай пташині яйця в гнізді - птах, відчувши сторонній запах, кине гніздо.

3. Не розоряй гнізд - не губи малих діток наших пернатих друзів.

4. Не принось додому пташенят, що випали з гнізда (ти ж теж падав, коли вчився ходити). Пташеня у тебе вдома буде відчувати страх і, швидше за все, загине, а в лісі він у себе вдома, а навчитися літати йому допомагають його батьки і друзі.

5. Не ламай дерева - вони теж живі, тільки не можуть ні втекти, ні закричати, ні захиститися. Чи не здирати білу шкіру з тіла беріз - їм теж боляче.

6. Не лови вподобану тобі метелика або жука - може бути це останній екземпляр на всій землі.

7. Не рви квіти - нехай цвітуть вони в наших лісах, полях, луках, прикрашаючи нашу землю, радуючи погляд своєю красою і наповнюючи повітря ніжним пахощами.

8. Збираючи лікарські трави, залиште на місці збору частина хороших рослин з плодами, кореневищами або цибулинами для розмноження.

9. Не розоряй мурашник - мурахи - це санітари лісу, вони приносять багато користі.

10. Не вбивай жаб і жаб - в світі немає нічого непотрібного і потворного.

11. Не збивай ногами і не топчи отруйні гриби - ними лікуються лісові жителі.

12. Не розпалюй багаття поблизу дерева або куща - дотримуйся правил розведення багать, щоб не сталася пожежа.

13. Не залишай багаття непогашеним.

14. Не залишай в лісі (на лузі, біля річки) сміття - в засмічений ліс ти не захочеш більше прийти, а крім того:

а) гниючих сміття буде поширювати поганий запах;

б) залишена папір може спалахнути від яскравих сонячних променів і влаштувати пожежу;

в) целофан і поліетилен довго не розкладаються, завадять рости рослинам, т. к. не пропускають повітря. А також можуть викликати загибель тварини, що проковтнула шматок целофану;

г) консервна банка може поранити лапки тварини і навіть послужити пасткою для дрібних звірків;

д) скло також може поранити лапи тварин, а ще воно може послужити причиною пожежі в яскраву сонячну погоду, концентруючи, немов лінза, сонячні промені.

15. Залишай місце своєї стоянки в такому вигляді, в якому ти хотів би застати його в наступний свій прихід.

16. Чи не засмічуй водойми - може бути, тобі доведеться звідси брати воду для приготування їжі? А може, ти захочеш скупатися?

Консультація для батьків в ЗДО

 «Екологія і ми»

   Екологічне виховання дітей - перш за все виховання людяності, т. д. Доброти, відповідального ставлення до природи, і до людей, які живуть поруч, до нащадків, яким треба залишити Землю придатною для повноцінного життя. Екологічне виховання повинно вчити дітей розуміти себе і все, що відбувається навколо. Потрібно вчити хлопців правильно поводитися в природі і серед людей.

   Запам'ятайте правила!

- Перебуваючи в природі, не можна зривати рослини для букетів. Букети можна складати з тих рослин, вирощені людиною.

- Збирати лікарські рослини можна тільки в тих місцях, де їх багато.

- У природі, особливо в лісі, потрібно намагатися ходити стежками, щоб рослини не загинули від витоптування.

- Охороняти треба не тільки рідкісні, але і інші, навіть самі звичайні рослини.

- Не можна підходити близько до гнізд птахів. За твоїм слідах гнізда можуть відшукати і розорити хижаки. Якщо випадково опинишся біля гнізда, Не торкайся до нього, відразу йди. Інакше птиці - батьки можуть зовсім покинути гніздо.

- Якщо у тебе є собака, не візьмеш її з собою в ліс. Вона легко може впіймати літаючих пташенят і безпорадних дитинчат звірів.

- Чи не лови і не неси додому здорових пташенят птахів і дитинчат звірів. У природі про них подбають дорослі тварини.

-НЕ ЗАБУВАЙТЕ про те, що рослини дають притулок тваринам. Оберігайте трави, кущі, дерева, ви допомагаєте звірам, птахам, комахам, які ховаються в їх заростях.

В РУКАХ ЛЮДИНИ І БАГАТСТВО РІДНОЇ ЗЕМЛІ. ПАМ'ЯТАЙТЕ ПРО ЦЕ!

   Прививати  з раннього віку любов до природи необхідно з двох причин: по-перше, для виховання дбайливого ставлення до тваринного і рослинного світу; по-друге, для розвитку більш складних моральних почуттів і якостей: гуманізму, добросердя, співчуття. Поведінка  дитини в природі часом суперечливо: позитивно ставлячись до об'єктів природи, діти часто роблять негативні вчинки (рвуть сподобалися квіти і тут же кидають їх, мучать - « пестять »кошеня і ін.).

   Велике значення мають перегляди телепередач «Про тварин». Добре, якщо спочатку батьки переглядають передачу, фіксують увагу на тому матеріалі, який буде цікавий дитині, продумують доступний коментар і при повторенні передачі разом з дитиною дивляться її. Під час прогулянок цікаво показати дітям рослини, занесені в Червону книгу, познайомити дітей з лікарськими травами, розповісти, чому їх так називають. Діти легко запам'ятовують такі назви, як мати-й-мачуха, валеріана, подорожник та ін. Після таких бесід вони дбайливо ставляться до рослин, навіть широко поширеним. І ще важливо створити емоційний контакт дитини з природою: нехай самостійно побродить, відшукає щось незвичайне, тихо посидить на пагорбі, послухає спів птахів або дзюрчання струмка, просто подивиться навколо себе. Звичайно, емоційне ставлення дитини до природи багато в чому визначається і ставленням самого дорослого, тому добре, коли батьки знають багато віршів, пісень, загадок про природу і використовують їх під час прогулянок і спостережень. Взаємозв'язок етичного та естетичного сприяє формуванню дієвої любові до природи. Завдання вихователів і батьків - підвести дітей до розуміння того, що ми разом, і кожен з нас може зберегти і примножити красу нашої Землі. Ми і природа - одна велика сім'я. Навчіть дітей бачити красу рідної природи, виховуйте дбайливе ставлення до неї. Якщо дитина буде дбайливо ставитися до всього, що його оточує - ваше виховання не пройде даром. Вони будуть уважні не тільки до навколишнього світу, а й до вас - дорослим.

Звіт про надходження та використання загального фонду

Фінансова звітність 2025

Кошторис на 2025

https://drive.google.com/drive/folders/14ZHYPkgXNuHPAVUrfXoPgeTcMgfIFgbK?hl=ru